Як правильно клеїти склошпалери на різні поверхні

Асортимент оздоблювальних матеріалів, які пропонуються будівельним ринком, постійно розширюється. Використання нових технологій у виробництво настінних покриттів дозволяє задовольнити практично будь-які вимоги та бажання споживача. інноваційному та доступному для широкого кола користувачів оздоблювального матеріалу. Рекомандаціі від фахівців сайту https://remsanteh-groupe.com.ua/uk/

Виготовлення, склад, застосування склошпалер

Склотканину виробляють шляхом витягування зі скла при температурі 1200°С волокон, на основі яких формується пряжа. З неї виготовляється щільна скловолокниста тканина з візерунками, малюнками або у вигляді гладкого полотна. Поверхня матеріалу фарбують для одержання потрібного кольору. Склошпалерами обклеюють цегляні, бетонні стіни, гіпсокартонне, дерев'яне оздоблення. Вони безпечні для здоров'я людини і можуть використовуватись у дитячих, медичних, шкільних закладах.

До складу скловолокна входить пісок, сода, вапно, доломіт. Ці природні матеріали не містять шкідливих речовин, не виділяють небезпечних випарів, безпечні для довкілля та людини. Завдяки особливому складу на поверхні склотканини не утворюється грибок, цвіль, на ній нездатні розмножуватися хвороботворні бактерії. Шпалери легко очистити за допомогою будь-яких доступних миючих засобів. На них не накопичується пил так, як поверхня не накопичує сильного електростатичного заряду.

Основні переваги та недоліки

Склошпалери мають тривалий термін експлуатації. Протягом 30 років вони здатні зберігати властивості та зовнішній вигляд. Поверхня дуже міцна, її практично неможливо порвати, подряпати, вона стійка до дії хімікатів. Стіни та стеля, обклеєні скловолокнистою тканиною не «задихаються». Особлива структура матеріалу сприяє циркуляції повітря, створюючи сприятливий клімат у приміщенні. Шпалери стійкі до високих температур, не виділяють отруйних речовин.

З мінусів виділяється первісний вид шпалер. Це холодна, нежива біла поверхня, якій можна надати затишний вигляд за допомогою фарби. Потрібні додаткові витрати на придбання лакофарбового матеріалу. Шпалери мають невеликий вибір фактур, недостатньо пластичні, коштують недешево. Головним недоліком є ​​необхідність вирівнювання поверхні, що призначена для обробки. При великих нерівностях склотканина потріскується в процесі роботи.

Вірний вибір

Склошпалери класифікуються на перший, другий та вищий сорт. Залежно від сорту шпалери відрізняються якістю та терміном служби. Не покладайтеся лише на маркування виробів, завжди перевіряйте якість.

Для виконання досконалої перевірки розгортається рулон і оглядається структура поверхні. При виявленні на шпалерах тріщин, шматочків, що відшарувалися, краще відмовитися від покупки цього неякісного настінного покриття. Висока густина матеріалу зазвичай говорить про якість. Чим вища щільність, тим краще. Тому деякі виробники з метою обдурити вибагливого покупця додають до складу склошпалер крохмаль, який значно підвищує візуальні та тактильні характеристики матеріалу, але якість залишається на колишньому низькому рівні. Цей обман можна виявити лише на стадії роботи зі шпалерами. Клей, що використовується, розчиняє крохмаль, і користувач відчуває реальну щільність матеріалу. Щоб уникнути підробки, орієнтуйтеся на надійного та популярного виробника. Відмінним способом з'ясувати якість товару, що реалізується, є ознайомлення з відгуками, які залишають у мережі покупці.

З розвитком мережевих технологій та появою доступних гаджетів, популярність торгової точки може сильно залежати від відгуків, що залишаються колишніми клієнтами на спеціалізованих ресурсах. Більшість інтернет-магазинів намагаються надавати покупцям лише якісний товар, дорожчачи своєю репутацією. Етикетки та маркування будь-якого товару можна підробити, тому купуйте продукцію у фірмових будівельних магазинах. Це підвищить шанси на придбання якісного та недорого продукту.

Інструменти, які потрібні для роботи зі склошпалерами:

  • Металевий та пластиковий шпатель.
  • Клей, спеціально призначений для наклеювання шпалер цього виду.
  • Малярна кисть.
  • Мастерок.
  • Валик, бажано гумовий.
  • Чиста ганчір'я.
  • Шпалери.
  • Шпаклівка.

Підготовка до роботи

Робота починається з видалення старого оздоблювального матеріалу. Наприклад, паперові шпалери. Щоб повністю їх позбутися за допомогою валика змочіть поверхню водою. Дозвольте шпалерам увібрати максимальну кількість рідини. За допомогою металевого шпателя намоклі шпалери легко знімуться зі стіни. Не можна залишати підготовлювану поверхню з частиною старого оздоблювального матеріалу, що не піддається демонтажу. Стіна повинна бути повністю чистою і, по можливості, ідеально рівною.

Поверхні, покриті водоемульсійною фарбою, легко відмиваються змоченою у воді губкою або ганчіркою. Олійна фарба видаляється зі стін за допомогою наждачного паперу. Вручну робити таку процедуру довго і важко, значно швидше виконати роботу за допомогою звичайного дриля та спеціальної насадки у вигляді металевої щітки.

Після демонтажу старої обробки слід зміцнити поверхневий шар стін ґрунтовкою. Після того, як матеріал висохне, поверхня вирівнюється, і усуваються найменші дефекти. Скловолокнисті шпалери завдяки щільній структурі здатні приховати невеликі перепади площини та дефекти. Тому вирівнювання поверхні не потрібно виконувати дуже ретельно.

Підготовка клею

Клей – це важливий, незамінний елемент роботи зі склошпалерами. Від правильно підготовленого складу залежить тривалість експлуатації наклеєного оздоблення. Не можна використовувати звичайний клей, призначений для роботи з паперовими або іншими популярними шпалерами. Це дуже важливо і саме при виборі клею більшість новачків роблять помилки.

Виробники склошпалер вказують на продукцію тип клею, який підходить для роботи з матеріалом. Клей і шпалери часто використовуються однією торговою маркою, але можна застосовувати універсальні вироби, які мають додаткові характеристики, такі як морозостійкість. Завжди дотримуйтесь інструкцій та дотримуйтесь пропорцій при приготуванні розчину.
У продажу є спеціальний вид шпалер, які не вимагають використання клею. Їх достатньо змочити водою, клейовий шар, що знаходиться на поверхні, надійно приклеїти полотно до стіни або стелі.

Оздоблення стін за допомогою склошпалер

Технологія поклейки склошпалер практично не відрізняється від процесу наклеювання інших типів шпалер. Виконувати роботу рекомендується за температури від +10 до +25°С. Слід виключити можливість появи протягів та попадання на поверхню недавно наклеєних полотен прямих сонячних променів. Якщо не слідувати рекомендаціям, існує велика ймовірність, що склошпалери через деякий час відклеяться. Рулони змотуються лицьовою стороною усередину. Щоб не переплутати, на виворітний бік нанесена спеціальна сіра смуга.

За допомогою шпалерного ножа розрізаємо рулон на полотна, попередньо вимірявши висоту робочої стіни. Залежно від нанесеного на поверхню малюнка чи візерунка враховуємо певний припуск. Щоб полегшити завдання та не витрачати час на підбір малюнка та вирівнювання полотен, використовуйте фактурні шпалери без візерунків. Такі вироби чудово приховують помилки майстра.

Клей спочатку наноситься на стіну. Площа обробленої клеєм поверхні має бути трохи більшою, ніж ширина полотна, але не перевищувати половинну смуги. Шпалери клеять від вікна, дверей або будь-якого кута в кімнаті. Щоб перше полотно лягло вертикально, рекомендується скористатися схилом. Послідовно, підбираючи кромки відповідно до малюнка, приклеюємо інші смуги. Склошпалери притискають до стіни за допомогою пластикового шпателя. Одночасно утримуючи обидві лінії, в останню чергу пригладжуються стики полотен. Якщо в процесі виступили надлишки клею, їх необхідно видалити вологою губкою або ганчір'ям. Припуски обрізають після того, як полотно закріпиться на поверхні стіни. Не допускайте попадання шпателя на стик, інакше можна пошкодити матеріал.

Обклеювання стелі

Оздоблення стелі за допомогою склошпалер користується популярністю серед будівельників. Вона дозволяє значно зміцнити структуру поверхні та уникнути появи тріщин. Починають роботи з підготовки стелі. Видаляється стара штукатурка, пил, поверхня вирівнюється та грунтується. Вікна повинні бути закриті, а електроживлення у квартирі вимкнено.
При нарізанні рулону на полотна певного розміру можна не залишати припуск, якщо поверхня не має візерунка чи малюнка. Клей наносять на стелю. Робота виконується від країв до центру. Залишки клею та повітряні бульбашки видаляються за допомогою шпателя.

Склошпалери – це досить ніжний матеріал, тому не слід прикладати велике зусилля під час розгладження. Наносити клей на стелю слід товстим шаром, тому що сила тяжіння впливає на них сильніше, ніж коли вони знаходяться у вертикальному положенні на стіні.

Фарбування склошпалер

Фарбуванням займаються тільки після висихання та закріплення шпалер. Вибирати інструмент слід виходячи із фактури поверхні. Якщо шпалери дуже рельєфні, то фарбувати їх за допомогою валика незручно та довго. У цьому випадку краще скористатися широким малярським пензлем. Для важкодоступних місць знадобиться акуратний невеликий пензлик. Вона дозволить якісно фарбувати місця над плінтусом, під стелею. Межі між склошпалерами та іншою обробкою бажано попередньо проклеїти молярним скотчем. Так набагато легше фарбувати, і результат буде ідеальним. Якщо використовується світла фарба, бажано проводити забарвлення за дуже яскравого світла. Інакше не уникнути перепусток.

Остаточний вигляд стін та стель в результаті залежатиме не від якості фарбування, а від ступеня акуратності поклейки шпалер. Виправити недоліки, допущені при фарбуванні значно легше, ніж усунути місця, що здулися, невірно підібраний малюнок, шматки полотен, що відклеїлися.

Поради щодо догляду за склошпалерами

Поверхня шпалер відрізняється високою стійкістю до різних хімічних речовин, тому при догляді дозволяється застосовувати будь-які миючі засоби. Але якщо склошпалери покриті фарбою, слід уважно ставитися до вибору засобів для миття. Деякі фарби реагують навіть на звичайну воду. Тому перед чищенням ознайомтеся з характеристиками та особливостями використовуваного лакофарбового матеріалу.

Висновок

Склошпалери часто застосовуються для обробки громадських та офісних приміщень. Але завдяки значному підвищенню якісних характеристик цього оздоблювального матеріалу, скловолокнисті шпалери стали використовуватися при впорядкуванні квартир, заміських будинків. Багато дизайнерів використовують цей матеріал для реалізації своїх ідей при розробці нових проектів.

Задайте Ваш вопрос сантехнику

Онлайн в мессенджере
чистка канализации   чистка канализации

Вызвать сантехника

срочный выезд