Монтаж сантехніки у квартирі та приватному будинку

Проект будівництва сучасних будинків полягає в створенні умов максимального комфорту для його мешканців. Важливим етапом є монтаж сантехніки. Цей процес має на увазі установку ванною, душових кабін, біде, умивальників, унітазів, кухонних раковин. Необхідно провести водопровід та каналізаційні мережі.

Монтаж водопроводу в приватному будинку

Проектні роботи повинні бути виконані якісно і професійно. Від цього залежить надійність сантехніки, інженерних мереж.

Воду до будинку можна провести декількома способами:
 • зі свердловини;
 • з колодязя;
 • з централізованої системи водопостачання.

  Використання власного колодязя для підключення водопроводу не вимагає значних фінансових витрат, є самим бюджетним варіантом. Подача води проводиться за допомогою насосної станції або насосу.

  Якщо у дворі відсутня колодязь або не влаштовує якість такої води, можна зробити свердловину, до неї підвести водопровід.

  Підключити водопровід до центрального водопостачання буде найлегшим варіантом. Необхідно взяти спеціальний дозвіл на проведення монтажних робіт по підключенню. Документ видасть організація, яка надає послуги з постачання водою населення.

  Діаметр труб

  Для правильної подачі води потрібно підібрати відповідний діаметр труб. Він залежить від протяжності трубопроводу.

  Діаметр 16-20 мм підійде для трубопроводу довжиною менше 10 м. Якщо довжина до 30 м, оптимальний діаметр буде 25 мм. Понад 30 м - діаметр труби повинен дорівнювати 32 мм.

  Матеріал труб для водопроводу

  Труби можуть бути виконані з різних матеріалів.

  1. Сталеві відрізняються міцністю, важкі. Необхідно нарізування різьблення або використовувати зварювання. Досить дорогий матеріал. Схильний до корозії.
  2. Мідні також є дорогими, але це кращий матеріал, виходячи з усіх показників.
  3. Труби з металопластику добре гнуться, що не піддаються корозії і виникнення конденсату. Чи не мають стійкість до низьких температур. Потребують фітингах з металу. Щоб зробити підтяжку, необхідно приділяти увагу і час з'єднанням з різьбленням.
  4. Поліетиленові вироби відрізняються пластичністю, морозостійкістю. Можна з'єднувати фитингом, без застосування зварювання.
  5. Труби з ПВХ в житловому будинку краще не встановлювати. Цей матеріал виділяє в воду шкідливі для здоров'я речовини, є хімічно активним.
  6. Поліпропіленові труби з'єднуються за допомогою зварювального апарату. Вони прості в монтажі, мають тривалий термін служби, потрібно герметичність стиків. Низька вартість.

   Монтаж каналізації в приватному будинку

   Крім водопроводу, необхідно подбати про встановлення каналізації. Вигрібну яму необхідно розмістити так, щоб організувати можливість для під'їзду транспорту на випадок очищення каналізаційного стоку. А також подалі від свердловини, колодязя. Труби необхідно прокладати нижче лінії промерзання. Одна труба вставляється в іншу, проводиться герметизація швів. Важливо враховувати нахил труб. При монтажі даної системи використовують пластмасові вироби. Вони не піддаються корозії.

   Монтаж водопроводу в квартирі

   Для початку необхідно демонтувати старі труби. Щоб уникнути аварійної ситуації потрібно відрізати квартирну розводку від відсікаючого крана. Далі провести демонтаж, спроектувати план розташування нових труб. До головного стояка підключити кожну точку, що буде споживати воду. В першу чергу, потрібно здійснити монтаж холодного водопроводу, підібрати відповідний діаметр труб. Щоб уникнути виникнення конденсату, необхідно нижче розмістити трубу з холодною водою, а зверху - з гарячою.

   Існує колекторний і послідовний спосіб монтажу системи, по якій подається вода.

   Колекторний спосіб монтажу

   Даний варіант підходить великим квартирах, де використовується багато сантехніки. До колектора вода йде із загального стояка, а далі по місцях споживання в квартирі. Кожна гілка підключається окремо, за рахунок цього вода розподіляється рівномірно, натиск не знижується, присутній стабільний тиск.

   Якщо виникне поломка одного з приладів, немає необхідності відключати весь водопровід. Між приладами і колектором встановлюють редуктори, фільтри.

   У приміщенні необхідно відвести спеціальне місце для установки колектора. Для гарячого водопостачання потрібен окремий розподільник, який працює за такою ж схемою. Недоліками є високі витрати на створення такої системи, потрібно багато труб.

   Послідовний спосіб монтажу

   Даний спосіб є найпростішим для монтажу. До однієї загальної трубі підключаються всі пристрої, що використовують холодну воду, в послідовному порядку. За такою ж схемою проводять монтаж гарячого водопостачання. Діаметр основної труби повинен бути більше, ніж решти водопроводу. Вона грає роль колектора. За допомогою трійників приєднують сантехніку.

   Монтаж такого типу системи водопостачання обійдеться в рази дешевше, оскільки буде потрібно набагато менше матеріалу. Послідовна схема актуальна для маленьких квартир з мінімальною кількістю сантехніки. Напір води залежить від довжини трубопроводу. Прилади, які підключені в кінці системи, отримують меншу кількість води, за рахунок цього можуть не працювати належним чином.

   При установці систем водопостачання та водовідведення категорично не рекомендується купувати матеріали сумнівної якості. Така економія може дуже дорого обійтися в майбутньому, якщо станеться прорив труби, особливо, прокладеної під обробкою.

   Крім водопроводу, важливо зробити монтаж каналізаційних комунікацій. В процесі облаштування важливо проконтролювати, щоб трубопроводи не затуляли доступ один до одного.

Быстрая консультация по телефону