Монтаж опалення в квартирі і приватному будинку

- Аварійний виїзд на протязі години

- Гарантія на роботу від 1 року

- Безкоштовна консультація

Є багато способів обігріву приміщення. Монтаж системи опалення завжди складається з проектування, встановлюються прилади автоматики, арматура для регуляції і контролю. Камін і електричні пристрої використовуються рідше, і є, скоріше, допоміжним засобом, щоб підтримувати житло в теплі.

Монтаж системи для опалення в будинку

Процес починається з вибору гріє елемента - котла. Від нього залежить ефективність роботи всієї системи і температура в будинку. При виборі пристрою необхідно дізнатися схему його функціонування. Сучасні агрегати продаються в комплекті з розширювальним баком, контуром нагріву і циркуляційним насосом.

Газові котли більш затребувані завдяки простоті експлуатації. Головна вимога - трифазне харчування і дозвіл від «Енергонагляду». Також корисно встановити зональний лічильник, який допоможе економити на рахунках і прогрівати будинок в нічний час, а вдень підтримувати оптимальну температуру.

Монтаж труб

Труби - один з найважливіших елементів, без них система не може функціонувати. Важливо враховувати технічні показники, безпека і естетику. Одними з найбільш затребуваних є металеві. Вони довго служать, мають доступну ціну. Для монтажу необхідний зварювальний інструмент і навички в поводженні з ним.

Користуються попитом мідні і полімерні варіанти. Перші служать до 100 років, але є найдорожчими. Полімерні експлуатуються до 50 років, їх легко встановити самостійно.

Монтаж опалення в приватному будинку не обходиться без установки радіаторів. При цьому немає таких високих вимог, як в багатоповерхових будинках. Можна вибрати чавунний варіант. Це виріб з хорошою теплоємністю, здатне витримувати високий тиск. Щоб приміщення виглядало більш естетично, можна закрити радіатор металевими гратами.

Сталеві радіатори теж дають багато тепла, але є ризик появи корозії. Алюмінієві вироби є найновішим типом радіаторів. Вони легше, виглядають більш естетично, взаємодіють з автоматикою.

Існує біметалічний тип. Це вироби зі сталевим каркасом, покритим алюмінієм, що робить їх стійкими до корозії.

Схема обігріву будинку

Монтаж опалювальної системи проводиться різними способами. Можна запросити фахівця або обійтися своїми силами.

Найбільш зручним і простим варіантом є використання системи опалення водяного типу. Теплоносієм, в даному випадку, виступає вода або антифриз, який циркулює по трубах. Циркуляція тепла при цьому буває примусовою і природною.

Природна схема опалення будинку

В основі лежить рух води з різною щільністю. Чим вище температура, тим легше рідина, тому вона піднімається вгору. Перевага способу в тому, що він не потребує додаткових насосах і нагнітачах. Але вибравши цей спосіб, необхідно враховувати такі нюанси:

 • ширина труби повинна бути більше, ніж у головного трубопроводу;
 • розширювальної бачок повинен знаходитися вище всіх інших складових елементів системи;
 • від бачка до радіатора, а потім до котла труби повинні йти з невеликим ухилом.

  Недоліком цього варіанту вважається можливість обігрівати невелику площу, тому що тиск в трубах обмежена.

  примусового схема опалення будинку

  В даному випадку в систему опалення монтується насос. Це допомагає обігрівати навіть великі площі. Недолік способу полягає в енергозалежності, будинки доведеться про всяк випадок мати генератор.

  Встановлення опалення в квартирі

  Спочатку необхідно вибрати енергоносій. У багатоповерхових будинках це може бути тільки електроенергія або газ. Місце, де стояла колонка, можна переобладнати під газовий котел. У квартирі встановлюють однотрубну, двотрубну або поєднану систему.

  Різні системи опалення в квартирі

  Двотрубний варіант є самим надійним, оскільки дає мінімальні тепловтрати. Теплоносієм є вода, яка надходить з труби подачі до радіатора, а потім далі в трубу повернення. Труби при цьому проходять одним з таких способів:

  • під батареями;
  • біля підлоги;
  • вище приладів обігріву.

   При використанні однотрубного варіанти вода потрапляє в радіатор і випливає в ту саму трубу. Але дана схема підходить тільки для невеликого житла, в якому не більше 2-3 батарей. В іншому випадку приміщення не буде опалюватися досить добре.

   Якщо все кімнати в квартирі знаходяться на одній лінії, доречніше використовувати двотрубну схему. Трубу, в будь-якому випадку, доведеться розгортати назад, але тепловіддача вийде більш високою, а витрата матеріалу не зміниться.

   Вибір і розрахунок радіаторів

   Раніше були популярні чавунні батареї і загальна система обігріву. Але для самостійного опалення в квартирі цей варіант не вигідний через занадто великої місткості і зниженою тепловіддачі.

   Оптимальним варіантом є радіатори з алюмінію або поліпропілену. Вони добре сумісні з водяним контуром низького типу і витримують різні перепади температури. При бажанні можна поєднувати тепла підлога і кілька радіаторів.

   Особливо важливо кількість відсіків і потужність радіатора. Ці дані слід дізнатися перед покупкою. Якщо стеля до 3 м у висоту, користуються таким рівнянням: Sх100 / P. Розмір приміщення в м 2 - S, а силу одній секції позначають буквою Р. Зазвичай це число дорівнює 180-200 Вт.

   При виборі панельних радіаторів розрахунок проводиться за формулою P = Vх41. Потужність символізує буква Р, а V - розмір приміщення в м 3 . Число 41 - це Вт, які потрібні для обігріву 1 м 2 .

   Зварювання поліпропілену

   Вироби з поліпропілену недорогі і прості в установці. Для оснащення розлучення вибирають міцні труби шириною 20 і 32 мм.

   Поліпропілен розігрівають, а трубу і фітінг тримають на гарячому пристрої до 6 секунд. Потім ці елементи з'єднують і притискають ще 5 секунд, щоб вони закріпилися.

   Обладнати квартиру нескладно, потрібно добре вивчити схему і правильно слідувати їй.


Быстрая консультация по телефону